Everlink Contactor 3P AC3 440V 65A 230V with reference LC1D65AP7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Everlink Contactor 3P AC3 440V 65A 230V
REF
LC1D65AP7
(0)
Free shipping
Up to -8% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express free delivery
Earn +251 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Everlink Contactor 3P AC3 440V 65A 230V
Reference
LC1D65AP7
SKU
SCHBC257957
Object
Connector
Tension
<= 690 V AC 25...400 Hz for power circuit. <= 300 V DC for power circuit V
Plate. Rail
Compliance with RoHS
YES
Operating temperature
-5.00 - 60.00 °C