Everlink Contactor 3P AC3 440V 50A E7 with reference LC1D50AE7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Everlink Contactor 3P AC3 440V 50A E7
REF
LC1D50AE7
(0)
Up to -6% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express delivery
Earn +135 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Everlink Contactor 3P AC3 440V 50A E7
Reference
LC1D50AE7
SKU
SCH39B0B8B0
Object
Connector
Tension
<= 690 V AC 25...400 Hz for power circuit. <= 300 V DC for power circuit V
Plate. Rail
Compliance with RoHS
YES
Number of contacts
1 NA + 1 NC A
Operating temperature
-5.00 - 60.00 °C