Everlink Contactor 3P AC3 440V 40A 230V P7 with reference LC1D40AP7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Everlink Contactor 3P AC3 440V 40A 230V P7
REF
LC1D40AP7
(0)
Up to -2% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express delivery
Earn +117 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Everlink Contactor 3P AC3 440V 40A 230V P7
Reference
LC1D40AP7
SKU
SCH6CE2138C
Object
Connector
Tension
<= 690 V AC 25...400 Hz for power circuit. <= 300 V DC for power circuit V
Plate. Rail
Frequency
25.00 - 400.00 Hz