Contactor 80A 1 NO/1 NC 230V 50-60Hz with reference LC1D80P7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Contactor 80A 1 NO/1 NC 230V 50-60Hz
REF
LC1D80P7
(0)
Free shipping
Up to -6% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express free delivery
Earn +301 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Contactor 80A 1 NO/1 NC 230V 50-60Hz
Reference
LC1D80P7
SKU
SCHDC2CAAE6
Object
Connector
Tension
<= 690 V AC for power circuit. <= 300 V DC 25...400 Hz for power circuit V
Plate. Rail
Frequency
25.00 - 400.00 Hz