Contactor 32A 1 NO/1 NC 48V 50-60HZ with reference LC1D32E7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Contactor 32A 1 NO/1 NC 48V 50-60HZ
REF
LC1D32E7
(0)
Up to -6% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express delivery
Earn +114 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Contactor 32A 1 NO/1 NC 48V 50-60HZ
Reference
LC1D32E7
SKU
SCHB23AB568
Object
Connector
Tension
<= 690 V AC 25...400 Hz for power circuit. <= 300 V DC for power circuit V
Plate. Rail
Compliance with RoHS
YES
Number of contacts
1 NA + 1 NC A
Operating temperature
-20.00 - 60.00 °C