Contactor 32A 1 NO/1 NC 24V BC-AR with reference LC1D32BL from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Contactor 32A 1 NO/1 NC 24V BC-AR
REF
LC1D32BL
(0)
Up to -6% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express delivery
Earn +160 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Contactor 32A 1 NO/1 NC 24V BC-AR
Specifications
Manufacturer
SCHNEIDER ELECTRIC
Reference
LC1D32BL
SKU
SCH8E04DA27
Object
Contactor
Tension
<= 690 V AC 25...400 Hz for power circuit, <= 300 V DC for power circuit V
Number of poles
3P
Assembly
Plate, Rail
Frequency
25.00 - 400.00 Hz