Contactor 25A 1 NO/1 NC 400V 50-60HZ with reference LC1D25V7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Contactor 25A 1 NO/1 NC 400V 50-60HZ
REF
LC1D25V7
(0)
Up to -6% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express delivery
Earn +89 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Contactor 25A 1 NO/1 NC 400V 50-60HZ
Reference
LC1D25V7
SKU
SCH62F346ED
Object
Connector
Tension
<= 690 V AC 25...400 Hz for power circuit. <= 300 V DC for power circuit V
Number of poles
3P
Assembly
Plate. Rail
Frequency
25.00 - 400.00 Hz