Contactor 20A 1 NO/1 NC 230V 50-60HZ 4P with reference LC1DT20P7 from the brand SCHNEIDER ELECTRIC
SCHNEIDER ELECTRIC
Contactor 20A 1 NO/1 NC 230V 50-60HZ 4P
REF
LC1DT20P7
(0)
Up to -6% for professionals. Discover it.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express delivery
Earn +50 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Contactor 20A 1 NO/1 NC 230V 50-60HZ 4P
Specifications
Manufacturer
SCHNEIDER ELECTRIC
Reference
LC1DT20P7
SKU
SCH2D62FCF5
Object
Contactor
Number of poles
4 NA
Assembly
Plate. Profile
Frequency
50.00 - 60.00 Hz
Intensity
20 A