Mitsubishi MSZ-HR50VFK 5 kW 17000 BTU Air Conditioner with WiFi with reference MSZ-HR50VFK from the brand MITSUBISHI
MITSUBISHI
Mitsubishi MSZ-HR50VFK 5 kW 17000 BTU Air Conditioner with WiFi
REF
MSZ-HR50VFK
(0)
Free shipping
Up to -6% for professionals. Discover it.
Options
Buy now and receive it between 25 and May 27
Free shipping
Earn +1,253 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Mitsubishi MSZ-HR50VFK 5 kW 17000 BTU Air Conditioner with WiFi
Technical Specifications
  • Cooling capacity: 5.0 kW (17,000 BTU)
  • Heating capacity: 5.4 kW
  • SEER: 6.2
  • SCOP: 4.3
  • EER: 3.21
  • COP: 3.81
  • Refrigerant: R32
  • Indoor unit noise level: 24 dB(A) in silent mode
  • Connectivity: Integrated WiFi (MELCloud)
  • Functions: Econo Cool, Sleep, 24h timer, self-diagnosis
  • Refrigerant connections: 1/4” (Ø6.35 mm) – 1/2” (Ø12.7 mm)
Set Composition
  • 1 × Indoor unit MSZ-HR50VFK/U
  • 1 × Outdoor unit MUZ-HR50VF
  • 1 × Infrared remote control
Installation and Maintenance
Dimensions and Weight
  • Indoor unit (MSZ-HR50VFK/U): 280 × 838 × 228 mm – 8.5 kg