Haier Revive Plus 2x1 Air Conditioner with WiFi 2.5 kW 9000 BTU with reference HAIERREVIVEPLUS25(2) from the brand HAIER
HAIER
Haier Revive Plus 2x1 Air Conditioner with WiFi 2.5 kW 9000 BTU
REF
HAIERREVIVEPLUS25(2)
(0)
Free shipping
Up to -9% for professionals. Discover it.
Options
Haier Revive Plus 2.5 kW 2x1 air conditioner with Wi-Fi, consisting of two AS25RBAHRA-3 indoor units, one 2U40MS3FRA multisplit outdoor unit and two remote controls.
Buy now and receive it between 18 and May 19
Express free delivery
Earn +981 Sumis for purchasing this product
More about the product
Information about Haier Revive Plus 2x1 Air Conditioner with WiFi 2.5 kW 9000 BTU
Maximum efficiency and energy savings
Cooling and heating in any climate
Smart control and connectivity
Indoor unit features
  • Model: AS25RBAHRA-3
  • Rated capacity: 2.7 kW in cooling and 2.9 kW in heating
  • Airflow: 610 m³/h
  • Noise level: from 19 dB(A) in low mode up to 57 dB(A) in maximum mode
  • Dimensions: 805x199x292 mm
Outdoor unit features
  • Model: 2U40MS3FRA
  • Rated capacity: 4.0 kW in cooling and 4.4 kW in heating
  • Mitsubishi double inverter rotary compressor for greater efficiency and durability
  • Dimensions: 800x275x553 mm
  • Refrigerant: R32 with a charge of 1.0 kg
Other standout features
  • Steri-Clean at 56°C: eliminates bacteria and improves air quality